DünyaGündem

Danke Tuğçe

Tacize uğrayan Almanlara yardım ederken Sırp bir gencin saldırısıyla komaya giren Tuğçe, hayata veda ediyor. Almanya, cesur kısa “Teşekkürler Tuğçe” diyor. Dün de olayın meydana geldiği yerde yüzlerce kişi eylem yaptı. O gece Tuğçe’ye içirmek için su isteyen arkadaşına, “Önce para” diyen restoranın önüne bardaklarla su da bırakıldı.

ALMANYA’nın Offenbach kentinde, 15 Kasım’da tacize uğrayan 2 Alman kadına yardım etmek isterken tacizcilerin saldırısıyla komaya giren Tuğçe Albayrak’ın (22) bugün fişi çekilecek. Beyin ölümü gerçekleşen genç kızın Hürriyet’e konuşan amcası Yasin Albayrak, bugünün Tuğçe’nin doğum günü olması dışında başka bir önemi daha olduğunu anlattı: “Tuğçe’nin kardeşi Doğuş’un beraber top oynadığı Tuncay Zortuk, kızımıza âşık olmuş. Durumu Doğuş’a açmış. Doğuş da ‘Gelip istersiniz’ deyince Tuncay ‘Tamam’ demiş. Bu olay olmasaydı, yarın (bugün) gelip Tuğçe’yi hem isteyecek hem bir söz yüzüğü takacaklarmış. Ancak ömrü buna vefa etmedi.”

ALMANLARA İFADE ÇAĞRISI

Tuğçe’yi komaya sokan tutuklu Sırp asıllı Senal M.’nin (18) ailesine de bir mesaj ileten amca Albayrak, “Çocukları bir hata etmiş. En azından ‘Acınız acımızdır’ diyebilirlerdi.  Ben o çocuğa da üzülüyorum. Ama galiba onlar bizim kızımıza üzülmüyor” dedi. Ailesi Tuğçe’nin tacizden kurtardığı iki Alman’a da “Polise gidip ifade verin” çağrısı yaptı.

Tuğçe’yi sevenler bugün yattığı kliniğin önünde onun için doğum günü yapacak. Facebook’ta pasta siparişi de verdiklerini duyuran arkadaşları, “Tuğçe hep cesur bir kızdı, bunu haketmedi” diye konuştu.

TEŞEKKÜRLER TUĞÇE

ÖĞRETMEN adayı Tuğçe için dün de olayın gerçekleştiği restoranın önünde yüzlerce kişi toplanarak sessiz eylem yaptı. Kalabalık iki Alman kızı tacizden kurtardığı için, “Danke (Teşekkürler) Tuğçe” dövizleri açıp genç kızın fotoğrafının olduğu, “Seni seviyoruz” yazılı tişörtler giydi.

Eylemler 15 Kasım’dan bu yana devam ediyor.

Almanların da bulunduğu grup, olay sonrası Tuğçe’ye yardım için su isteyen arkadaşına “Önce para” diyen restoranın önüne de bardakla su bıraktı, mum yaktı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu