Kıbrıs

Dinçyürek, Meteoroloji Mühendisleri Odası ve Meteoroloji Derneğini kabul etti

Bakan Dinçyürek kabullerde yaptığı konuşmada Bakanlığına bağlı Meteoroloji Dairesinin verimli ve etkin bir şekilde çalışan bir daire olduğunu belirterek, ziyaret vesilesiyle hem oda hem de dernek ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Meteoroloji çalışanlarının mesleki anlamda standartlarının daha da ileriye götürülmesi için hizmetiçi eğitim başta olmak üzere yapılacak çalışmalarda Bakanlık olarak üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını ifade eden Dinçyürek, çalışma ortamlarının daha iyi olabilmesi ve daha da verimli olunabilmesi adına ellerinden gelen tüm çabayı ortaya koyacaklarını belirtti.

Kıbrıs Türk Meteoroloji Mühendisleri Odası Mediha Orun Sarp, kabuldeki konuşmasında ziyaret vesilesiyle çalışma sistemleri ve yaşadıkları çeşitli sıkıntıları Bakan Dinçyürek’e anlatma fırsatı bulduklarını belirterek, Bakan Dinçyürek’e görevinde başarı diledi.
Kıbrıs Türk Meteoroloji Derneği Başkanı Enver Doygunel ise kabuldeki konuşmasında Meteroloji çalışanlarının büyük bir özveri ile görevlerini yerine getirdiklerini ifade ederek,çok önemli bir görevi icra ettiklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu