Manşet

DP-UG Eroğlu Dedi!

Demokrat Parti Ulusal Güçler Parti Meclisi bu akşam saat 18.30’da Parti Genel Merkezi’nde, toplandı.

Gündemdeki konuların görüşülüp, tartışıldığı toplantı yaklaşık üç saat sürdü. Toplantıda Cumhurbaşkanlığı seçimleri de ele alındı.

 

Toplantı sonrası yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanlığına adaylığını açıklayan mevcut adayların herhangi birine destek olmama kararı alınırken, Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’nun aday olması halinde desteklenmesi için görüş birliğine varıldı.

Toplantı sonrasında yapılan açıklama şöyle;

“DP Ulusal Güçler Parti Meclisi bu akşam yaptığı toplantıda mevcut Cumhurbaşkanı adaylarını değerlendirerek halen adaylığını açıklamış olanlar içerisinden bir isime destek vermeyeceği kararına varmıştır.

DPUG PARTI MECLISI BU AKSAM TOPLANDI ADAYLIGI HALINDE EROGLUNUN DESTEKLENMESINE GORUS BIRLIGI (3)

Yapılan tartışmalar sonucunda Parti Meclisimiz KKTC’ne, Devletine, Egemenliğimize sahip çıkacağına inandığımız Dr. Derviş Eroğlu’nun aday olması halinde bu adayın desteklenmesi gerekliliği hususunda görüş birliğine varmıştır.

Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’nun aday olmaması halinde DP Ulusal Güçler adayı ile seçimlere girilmesi gerektiğini belirten Parti Meclisi, Genel Başkan Serdar Denktaş, bu konuda görüşme ve gelişmeler sonrasında partimizin kararını açıklaması hususunda yetkili kılmıştır.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu