KıbrısManşet

DP-UG’den istifalar Meclis’te okundu

Toplantıda ilk olarak DP-UG’den istifa eden Ahmet Kaşif, Ergün Esat Serdaroğlu ve Hamit Bakırcı’nın istifa tezkereleri okunarak milletvekillerinin bilgisine getirildi.

Meclis Başkanı Sibel Siber başkanlığında saat 10.30’da başlayan toplantının gündeminde 11 güncel konuşma istemi bulunuyor.

Toplantıda daha sonra “Cumhuriyet Meclisi’nin Geçmişten Günümüze Kadar Devlet Kadrolarına Yapılan Tüm İstihdam Şekillerinin Yürürlükteki Mevzuatlarca Yasal Olarak Yapılıp Yapılmadığının Araştırılması İle İlgili Meclis Araştırma Komitesi’nin, İçtüzüğün 114’üncü Maddesinin (6)’ncı Fıkra Kuralları Uyarınca Çalışmalarını Sonuçlandırmamasına İlişkin Raporu” ele alınacak.

Yazılı sorular bölümünde, UBP Lefkoşa Milletvekili Faiz Sucuoğlu’nun “bet ofislerle ilgili” sorusuna Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanlığı’nın yanıtı ve TDP Girne Milletvekili Zeki Çeler’in “Mali Düzenleme ve Kamu Alacaklarının İndirimli Tahsiline İlişkin Yasa Gücünde Kararname ile ilgili” yazılı sorusuna Maliye Bakanlığı’nın yanıtı bulunuyor.

Sözlü sorular bölümünde ise yine Zeki Çeler, “Devlet hastanelerinde Sağlık Fonu için alınan ücretlerle ilgili” sorusunu yöneltecek.

DP-UG’DEN İSTİFALAR OKUNDU

Toplantıda ilk olarak sunuşlar bölümünde, DP-UG Milletvekilleri Ahmet Kaşif, Ergün Esat Serdaroğlu ve Hamit Bakırcı’nın 17 Kasım’dan itibaren partilerinden istifa ettiklerine dair tezkereleri okundu.

Daha sonra TDP Milletvekili Mehmet Çakıcı, KTHY-CAS çalışanları konusunda söz aldı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu