Kıbrıs

Eide yarın akşam adaya geliyor

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’i 6 Kasım Perşembe günü kabul edecek.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’yi 6 Kasım Perşembe günü kabul edecek.

Kıbrıs’a yarın akşam, Atina’da yapacağı temaslarının ardından gelecek olan Eide, Cumhurbaşkanı Eroğlu ile perşembe günü saat 15.00’te, Cumhurbaşkanlığı’nda bir görüşme gerçekleştirecek.

Kıbrıs’taki Birleşmiş Milletler Barış Gücü Ofisi’nden (UNFOCP) alınan bilgiye göre, Eide, Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis ile aynı gün saat 18:30’da bir araya gelecek

Eide, cuma günü de saat 11.00’de Kıbrıs Türk Müzakerecisi Ergün Olgun, saat 14.00’te de Kıbrıs Rum Yönetimi Müzakerecisi Mavroyannis ile görüşecek.

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Eide’nin 7 Kasım akşamı adadan ayrılması bekleniyor.

EIDE’NIN ANKARA VE ATİNA TEMASLARI

Espen Barth Eide, 28 Ekim’deki Ankara ziyaretinde, Türkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile görüşmüştü.

Eide, yarın sabah gideceği Atina’da Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras ve Yunanistan Dışişleri Bakanı Evangelos Venizelos ile bir araya gelecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu