GündemTeknoloji

Facebook kullanıcılarını şok eden iddia!

Facebook’ta ortaya atılan bir iddia kullanıcıları şok etti.

Facebook fotoğraflarınızı üçüncü şahıs siteler ile paylaştığı iddiası Facebook’u salladı.

Kullanıcılar Facebook üzerinde dolaşırken sayfalarında Facebook’un yeni ilkesi hakkında paylaşılanları görünce şok oldu. Facebook’ta paylaşılanlar şöyle: ”Facebook fotoğraflarımızı başka yerlerde kullanıyorlar”, ”Facebook gizli fotoğraflarımızı bile başka sitelere verecek.”

Facebook’un 2 yıl önceki ileti salgını olduğu biliniyor. Yazının başına 1 Ocak 2015 tarihi eklendiğinden dolayı kullanıcılar bunun yeni bir şey olduğunu sanıyor. Bu duruma inanan kullanıcılar bu uyarıyı paylaşmaya devam ediyor. Aslında biraz yazıyı dikkate alarak okuyacak olursalar böyle bir ileti paylaşmaktan profillerini koruma altına aldıklarını düşünmezler. Gizliliklerini ihlal ettiğini düşünen kullanıcılar profillerinde bu yazıyı paylaşarak bir nevi oyuna geliyor.

Unutmayın Facebook üzerinde paylaşmakta olduğunuz her şeyin sorumluluğu size ait olup kimlerle paylaşmak istediğinize siz karar verebiliyorsunuz.Teknolojioku’nun haberine göre, bu iletiyi duvarınızda paylaşarak bir koruma sağlamış olmazsınız ama üçüncü şahıs siteleri ile ilişkinizi şimdiden kesebilirsiniz. Facebook henüz sosyal eklentileri üçüncü şahıs siteleriyle paylaşmıyor olsa da ilerde buna izin verecek olsa da bu ayarı sizin yaplandırmanıza izin veriyor.

Facebook hesabınızı açtıktan sonra Ayarlar bölümüne girin. Ardından Reklamlar seçeneğini tıklayarak Üçüncü Şahıs Siteleri kısmına girin. Düzenleme seçeneği yardımıyla bu durumu Hiç Kimse olarak kaydedin. Burda bulunan reklamseçeneklerini okuyarak kayıt ederek ilerisi için önleminizi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu