GündemTeknoloji

Facebook’tan 2015 sürprizleri

Facebook’tan yeni yılda yeni sürprizler kullanıcılarını bekliyor

Facebook koşul ve ilkelerini güncellediğini açıkladı. 2015 yılında farklı bir Facebook bizi bekliyor.

Facebook’tan bildiriminizi aldıysanız eğer Facebook’un yeni koşul ve ilkeleri hakkında fikirleriniz var demektir. Sürekli olarak yenilik peşinde olan Facebook artık hayatımızda daha da etkin olmak istiyor. Facebook deneyiminizi üst seviyeye taşımak için yeni güncellemeler yapıyor. Reklam kontrolünü kullanıcılara veren Facebook’un yeni güncellemesi 2015’te yürürlüğe girecek.

Her gün kullandığımız Facebook uygulama ve hizmetlerine yeni bir şey ekleniyor. “Satın al” butonu aracılığıyla Facebook’tan ürünleri keşfedebilir ve satın alabilirsiniz. “Satın Al” düğmesini 2015 itibari ile test edecek olan Facebook işlemlerinizi daha kolay hale getirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Gizlilik Temel Bilgiler butonu ile artık internaktif olarak bilgi sahibi olabileceksiniz. Veri ilkesini kullanıcılarına daha iyi anlatmanın en iyi yolu olduğunu düşünüyor. Aldığım bildirimde Facebook reklam kontrolünün artık tamamen elimizde olacağı sözünü veriyor.

Reklam türlerini kontrol edememekten şikayetçi olan kullanıcıların bu görüşünü dikkate alıp bu güncellemeyi yaptılar.  Ve teknolojinin haberine göre, artık reklam türlerini kontrol etmek sizin elinizde. Facebook’a erişmek için birden fazla cihaz kullanıyor olsanız da reklamları hesabınızdan durdurduktan sonra istemediğiniz sürece internette reklam görmeyeceksiniz. Reklam tercihini kullanıcılarına bırakan Facebook bu konuda iyi bir adım atmış diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu