Gündem

Fırat Yılmaz Çakıroğlu İçin

Sivas’ta Ülkü Ocakları üyesi yaklaşık bin kişi, üniversite öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun karşıt görüşlü öğrenciler tarafından bıçaklanarak öldürülmesine tepki gösterdi.

İzmir Ege Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan olaylarda Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun hayatını kaybetmesi, Sivas’ta Ülkü Ocakları tarafından protesto edildi. Ocak önünde toplanan grup, Çakıroğlu’nun dev fotoğrafı ile Türk bayrakları taşıyarak tarihi Kale Cami’ne yürüdü.

İKİ CADDE TRAFİĞE KAPATILDI

‘Burası Türkiye, ya sev ya terket’, ‘Şehidim hakkını helal et bize’ sloganları atarak yürüyen grup için Atatürk Caddesi ve İnönü Bulvarı trafiğe kapatıldı. Yürüyüşe, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ragıp Özkan ve kentte faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

CENAZE NAMAZI KILINDI

Grup, Çakıroğlu için ikindi namazına müteakıben Kale Cami’nde gıyabi cenaze namazı kıldıktan sonra sloganlar atarak tekrar ocağa döndü. Ükücüler, yürüyüş güzergahları üzerindeki Ak Parti il binasını dönerek, burada da parti aleyhine çeşitli sloganlar attı. Ardından ocak önüne gelen grup adına basın açıklaması yapan Sivas Ülkü Ocakları Başkanı Turan Gazi Yalçındağ, şunları söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu