EğitimGündem

GAÜ Denizcileri için Bröve töreni gerçekleştirildi

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu bünyesinde  4 yıllık eğitim veren Güverte (Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği) bölümü öğrencileri düzenlenen törenle “GAÜ Brövelerini” aldı.

GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüs, Millenium Senato hall’de gerçekleştirilen törene GAÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Türkay Akpınar, Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu Bölüm Başkanları, Akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende açılış konuşmasını gerçekleştiren GAÜ Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu Müdürü, Uzakyol Kaptanı Efdal Safel, Bröve takmanın gururunu, onurunu ve sorumluluklarını anlattı. Genç denizcilere GAÜ ailesi denizcileri olduklarına vurgu yaparak ; gerek okul içerisinde gerekse meslek hayatlarında dini, dili, ırkı ne olursa olsun diğer denizcilerle yardımlaşarak iyi geçinmeyi, saygılı ve sevecen olmayı, doğayı ve çevreyi korumayı, kendilerine gereken değeri vererek sağlıklı yaşam sürdürmelerini ve her zaman, ne şekilde olursa olsun barışı desteklemelerini istedi. Girne Amerikan Üniversitesi’nin 30’uncu yıl sloganı olan Sağlık ve Barış temasını, sonsuza dek yüreklerinde taşımalarının gerekliliğini vurgulayan Kaptan Efdal Safel sözleirne şu şekilde devam etti:

“Genç Denizciler, Kardeşlerim. Sizler GAÜ Brövesi’ni göğsünüzde gururla, onurla ve sorumlulukla taşırken unutmamalısınız ki; kendinize, ailenize, ülkenize ve dünyaya karşı yerine getirmek zorunda olduğunuz  sorumluluklarınız vardır. Bu sorumluluklarınızı en iyi şekilde yerine getirmeniz için de hiç bir eksiğinizin olmaması gerekmektedir. GAÜ, Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu, Güverte bölümünde alacağınız mesleki eğitim ile denizcilik alanında en yüksek başarıyı yakalayacağınıza eminim. Sizlere güveniyorum. Asla Denizde su olmaya çalışmayın. Denizin tuzu olun. GAÜ ile gidilemez ülke varılamaz liman yoktur. Denize, denizciliğe ve denizciye gönül vermiş herkese selam olsun. Hepinize sağlık ve barış dolu bir eğitim yılı dilerim” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu