EğitimGündemKıbrıs

GAÜ Öğretim Üyesi Amforht Başkan Yardımcılığına seçildi

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Turizm ve Konaklama Yüksek Okul Direktörü Yrd. Doç. Dr İsmet Esenyel’in, Dünya Turizm ve Konaklama Eğitim Öğretim Birliği’nin (AMFORHT) Dünyadaki Konaklama Sektöründeki Uluslararası Gruplar ve Profesyonellerin Gelişiminden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine oy birliği ile seçildiği bildirildi.

1969 yılında kurulan AMFORHT’un 45.Dünya Formu 20-22 Kasım tarihleri arasında İtalya’nın Bologna kentinde gerçekleşti. Yaklaşık 140 katılımıcı, delege ve turizm endüstrisindeki kanaat önderlerinin yer aldığı Geleneksel Yıllık Forum’da GAÜ’yü AMFORHT Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Delegesi Yrd. Doç.Dr.İsmet Esenyel temsil etti.

Forumda 4 yılda bir yapılan yönetim kurulu ve başkanlık seçimlerinde GAÜ Turizm ve Konaklama Yüksek Okul Direktörü Yrd. Doç. Dr İsmet Esenyel, AMFORHT’un Dünyadaki Konaklama Sektöründeki uluslararası Gruplar ve Profesyonellerin Gelişiminden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine oy birliği ile seçildi.

Esenyel, konuyla ilgili açıklamasında, böyle bir göreve getirilmekten bir Kıbrıslı Türk olarak büyük kıvanç ve gurur duyduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu