EğitimGündem

GAÜ’den sağlıklı yaşam alanında araştırma projesi

Girne Amerikan Üniversitesi’nin 2015 yılının Barış ve Sağlık yılı olarak ilan edilmesi doğrultusunda GAÜ Mimarlık Bölümü Sağlıklı Yaşlanma ve Yaşlılar için Uygun Mekanlar ve Mimari konularını ele aldı.

GAÜ Mimarlık Bölümü üçüncü sınıf öğrencileri Lapta’da bulunan Lapta Huzurevi’nde yaptığı ziyarette huzurevi sakineri ile gerçekleştirmiş oldukları görüşmeler doğrultusunda yaşlı insanların ihtiyaçlarını öncelik olarak ele aldı.

Konuyla ilgili GAÜ Mimarlık Bölümünden yapıan açıklamada yaşlıların aktif hayat sürebilecekleri, topluma katkı sunabilecekleri , daha sosyal ve daha sağlıklı mimarinin özellikleri üzerine araştırma ve proje önerileri doğrultusunda çalışmalara başlanıldığı bildirildi. Girne Amerikan Üniversitesi İngilizce Mimarlık Lisans Programı koordinatörü Öğretim Görevlisi Hassina Nafa’nın öncülüğünde gerçekleştirildiği belirtilen araştırma ve geliştirme projesi, GAÜ’nün topluma katkı vizyonu ve 2015 Barış ve Sağlık akademik yılı konsepti doğrultusunda ortaaya koyulduğu vurgulandı. Projenin sonuçlarının Ocak 2015’te sergi olarak paylaşılacağı, toplumun ve sivil toplum örgütlerinin katkılarına sunulacağı söylendi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu