KıbrısManşet

GAÜ’Den Yerel Yönetimlere Büyük Destek

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) bünyesinde hizmet veren Girne Araştırma Enstitüsü (GAE) geçtiğimiz yıl Mayıs ayında yapılan “Yerel yönetimler memnuniyet” anketi ile ilgli başlatılan belediyeleri bilgilendirme ve bilgi alışverişinde bulunma ziyaretleri kapsamında bugüne kadar 7 belediye başkanını makamlarında ziyaret etti.

Konuyla ilgili GAE’den yapılan açıklamada, yapılan ziyaretlerde, bölge halkının sorunları ve beklentilerin, belediye başkanları tarafından GAE’ye aktarıldığı belirtilirken, Belediye başkanlarının aktardığı bilgiler doğrultusunda yapılacak olan toplantılar ve sonrasında yerel yönetimlerin daha iyi işleyebilmesi, halka daha iyi hizmet verebilmesi adına sonuçlar üretmeyi hedefledikleri vurgulandı.

Ayrıca, Belediyelerin halka en yakın kamusal yönetim kuruluşları olduğu, GAE olarak yaptıkları ‘Belediyeler Memnuniyet Araştırması’ nın amacının, bireylerin Belediyelerden almış oldukları hizmetlerden memnun olup olmadıklarını saptamak olduğu bildirildi. GAE’nin araştırmaları sonucunda ortaya çıkan bilgileri ve verileri belediye başkanlarına aktararak halkın beklentilerinden belediyeleri haberdar etmeye çalıştıkları ifade edildi.

GAE’nin şimdiye kadar Dipkarpaz Belediye Başkanı Sayın Suphi Coşkun, Mehmetçik Belediye Başkanı Sayın Cemil Sarıçizmeli, Yenierenköy Belediye Başkanı Sayın Mesut Yıkıcı, İnönü Belediye Başkanı Sayın Ali Öncü, Beyarmudu Belediye Başkanı Sayın İlker Edip, Geçitkale Belediye Başkanı Sayın Hasan Öztaş ve Serdarlı Belediye Başkanı Sayın Salih Bayraktar’ı ziyaret ettikleri ve çalışmaların hız kesmeden devam edeceği belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu