KıbrısManşetSağlık

Gıda Denetimleri Sürüyor

İskele Belediyesi Zabıta Şubesi ekipleri halk sağlığını korumak ve gıda güvenliğini sağlamak amacıyla gıda üretimi ve satışı yapan iş yerlerine yönelik denetimlerini sürdürüyor.

 

İskele Belediyesinden verilen bilgiye göre, bu çerçevede kent genelinde son on gün içerisinde 43 işyeri denetimi yapıldı ve son kullanım tarihleri geçen 357 adet ürün zabıta ekipleri tarafından müsadere edildi.

İskele Belediyesi zabıta ekipleri gerçekleştirdiği denetimlerde, işyerlerinin sağlık koşullarına uygun çalışıp çalışmadığı, işyeri izinleri ve çalışanların sağlık karnelerinin bulunup bulunmadığını kontrol ederek kurallara uymayan iş yerlerine yasal işlem uyguladı.

Bazı işyerleri sahiplerine eksik evraklarını gidermeleri için 15 gün ek süre verildi.

İskele Belediye Müdürü Tahir Musalar yapılmakta olan denetimlerde hiç kimseye ayrıcalık tanınmadığını ve halk sağlığı adına yapılan bu denetimlerin, aralıksız sürdürüleceğini belirtti.

Musalar,  işyeri sahiplerine yaptığı çağrıda, gıda ve halk sağlığı ile ilgili yasal mevzuata ve sağlık koşullarına uygun çalışılması durumunda hem halkın hem de işyeri sahiplerinin mağduriyet yaşamayacağını vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu