Spor

Hleb, Konya’da Rahatsız Oldum

Gençlerbirliği forması giyen Hleb, ”Konya’da biraz rahatsızlık hissettim. Çünkü son derece farklı bir kültür ve gelenekleri var” dedi

Devre arasında Torku Konyaspor’dan Gençlerbirliği’ne transfer olan Alexander Hleb, ülkesi Belarus basınına konuştu.

Türkiye günlerinden bahseden Hleb, “Ankara ve Konya arası 260 kilometre. Ama bu yakınlığa rağmen şehirler arasında farklar var. Konya daha geleneksel, tarihi ve dindar bir şehir. Aynı zamanda çok hızlı da gelişiyor. Hemen hemen her yerde yeni inşaat görebilirsiniz. 1 milyondan fazla insan var. Ankara ise tam bir Avrupa kenti” ifadelerini kullandı.

“ANKARA’YI GEZEMEDİM”

Konya’da boş zamanlarında ne yaptığı sorulan Hleb bu soruya, “İdmanlardan sonra eve dönüyordum. Bazen takım arkadaşlarım ile kafeye gidiyordum. Mevlana Müzesi’ni ziyaret ettim. Arkadaşlarım orası hakkında bilgi verdi. Oldukça etkileyiciydi” şeklinde yanıt verirken Ankara günlerini ise şöyle anlattı:

“Dürüst olmak gerekirse henüz pek fazla gezecek vaktim olmadı. Kulüp bana bir rezidansta çok rahat bir daire verdi. Takım arkadaşlarımdan çoğu da orada oturuyor. Özellikle yabancılar. Şimdilik sadece yakındaki mağazalara gidip evime eşyalar alabildim; lambalar, televizyon vs gibi… Arkadaşlarla oyun konsolunda futbol turnuvaları düzenliyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu