Kıbrıs

İsias Otel davasının Üçüncü Duruşması Yarın yapılacak – BRTK

Türkiye’de 6 Şubat 2023’te Adıyaman’da meydana gelen depremde hayatını kaybeden Şampiyon Melekler ve tur rehberleri ile 10 yaralının aileleri, hukuk mücadelesine devam ediyor. İsias Otel davasının üçüncü duruşması yarın Adıyaman 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşecek. Bugün İstanbul’dan Adıyaman’a gidecek olan aileler, siyasiler ve gazetecilerden oluşan 100 kişilik bir heyet duruşmayı izlemek üzere hazırlıklarını tamamladı.

Heyette, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu ve bazı milletvekilleri ile bürokratlar da bulunuyor. Başbakan Ünal Üstel ve diğer milletvekillerinin de duruşmaya katılması bekleniyor. İlk duruşma 26 Nisan’da yapılırken, ikinci duruşmada tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. Ayrıca, adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanacak sanıklar belirlendi.

Mahkeme, 14 Mayıs’ta Grand İsias Otel ile ilgili bilirkişi raporunun yeniden hazırlanmasına karar verdi. Ayrıca, Adıyaman Valiliği İl İdare Kurulu, İsias Otel dava dosyasından ayrılan Adıyaman Belediyesi’ndeki kamu görevlileriyle ilgili soruşturma izni verdi. Ruhsat büro teknisyeni, ruhsat büro şefi, imar müdürü ve belediye başkan yardımcıları hakkında soruşturma başlatılması kararlaştırıldı.

Adıyaman İsias Otel davasıyla ilgili gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz. Heyecanla beklenen duruşmanın sonuçları merakla bekleniyor.

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu