DünyaGündem

IŞİD Rakka’da dört Esad askerini infaz etti

Terör örgütü IŞİD, internete kan ve şiddet içeren yeni bir video yükledi.

Görüntülerde Suriye’nin Rakka kentinde IŞİD elinde tutsak olan 4 Suriye askeri, Suriye lideri Beşar Esad rejimine ait uçaklar tarafından bombalanan bir binanın önünde kurşuna dizilerek infaz edilirken görülüyor.

Askerlerin infaz edilişinden önce kamera karşısına geçen yüzü maskeli bir militan, “Esad uçakları arkamdaki sivil halkımıza ait binayı bombaladı ve bunun sonucu çok sayıda Müslüman hayatını kaybetti. ABD öncülüğündeki bazı körfez ülkelerinin de katıldığı haçlı koalisyonu ve Esad rejimi her ne etseler İslam Devleti kalıyor ve daha fazla genişliyor” diyor.

Görüntülerin devamında bombardıman sonucu ölen sivillerin cenazeleri görünüyor.

Daha sonra Esad ordusunda görev yaptıkları iddia edilen askeri üniforma giyen göz ve kolları bağlı dört asker, maskeli militanlar tarafından bombardımana maruz kalan apartmanın önüne getiriliyor.

Yüzü kapalı olan bir militan Esad rejimine seslenerek, “Bugün yaptığımız bu eylemi işlediğiniz katliamlara karşı bir yanıt olarak gerçekleştiriyoruz” diyor. Son olarak dört tutsak yerde diz çökmüş haldeyken dört silahlı militan tarafından kafalarına kurşun sıkılarak infaz ediliyor ve cansız bedenleri iplerle araçların arkasına bağlanarak Rakka kentinin sokaklarında dolaştırılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu