DünyaManşet

İsrail Suriye hedeflerini vurdu

İsrail’in, Suriye’nin başkenti Şam kırsalındaki bazı noktaları hedef aldığı belirtildi.

Suriye resmi ajansı SANA, İsrail’in Şam Uluslararası Havaalanı yakını ve kırsalındaki Dimas bölgesinde bir noktayı vurduğunu, olayda can kaybının olmadığını duyurdu.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR) tarafından yapılan açıklamada ise Şam’ın Dimas bölgesinin “10 patlamayla sarsıldığı” belirtilerek, patlamaların neden kaynaklandığının ise henüz bilinmediği kaydedildi.

SURİYE GENELKURMAY BAŞKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Suriye Genelkurmay Başkanlığı’nın saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, “İsrail saldırısı, Suriye ordusunun Halep, Deyru’z Zor, Dera ve daha başka bölgelerde tekfirci ve terörist örgütlere karşı sağladığı üstün başarılardan sonra geldi” denildi.

Saldırının amacının, El Kaide örgütünün Şam bölgesindeki kolu olan Nusra Cephesi ile IŞİD başta olmak üzere silahlı terör örgütlerinin ordunun ağır darbeleri altında çöken maneviyatlarını yükseltmek olduğu savunulan açıklamada, Suriye ordusunun yurdun her karış toprağında teröre karşı savaşını sürdürmekten caymayacağı belirtildi.

Bu arada Dera bölgesindeki aktivistler, İsrail uçaklarının Dera kenti semalarından Şam bölgesine yöneldiğini ifade etti.

Suriye Haber Ajansının (SANA) Ordu Komutanlığı’na dayandırılan saldırıya ilişkin haberde de “Bu saldırı, İsrail’in Batılı ve bölge ülkelerinin yanında Suriye’deki terörü desteklediğini gösteriyor” yorumuna yer verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Emmanuel Nahson ise “İsrail’in Suriye’yi vurduğuna dair yapılan haberleri biliyoruz ancak bir yorum yapmıyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu