Gündem

İstanbul’da kar yağışı başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yazılı bir açıklama yaparak, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM meteoroloji biriminin tahminlerine göre, İstanbul bugün akşam saatlerinden itibaren kar yağışının etkisi altına gireceğini belirtmişti. Beklenen kar, saat 18:00 itibariyle yüzünü gösterdi.

KAR YAĞIŞI BAŞLADI

İBB Trafik Radyo Yayın Yönetmeni Murat Kazanasmaz, attığı tweetiyle kar yağışının başladığını duyurdu. Kazanasmaz “Kar yağışı Hadımköy civarında başladı. Yavaş yavaş merkeze doğru ilerliyor” dedi.

YÜKSEK KESİMLERDE ETKİLİ

Kar yağışı, Hadımköy başta olmak üzere Sarıyer, Kurtköy, Sultanbeyli gibi İstanbul’un yüksek kesimlerinde etkisini gösterdi.

METEOROLOJİ UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Bu gece ve yarın Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, İç Ege, Göller Yöresi ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (10-20) ve yer yer yoğun (20 cm üzeri) kar yağışları beklendiğinden başta ulaşımda aksamalar ve buzlanma olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu