Kıbrıs

İzcan: “İkinci bir İrsen Küçük vakası ile karşı karşıyayız”

BKP’den verilen bilgiye göre, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nun sorunları çözmek yerine, görmezden gelerek sürekli pembe taplolar çizdiğini ve muhalefette iken karşı çıktığı politikaların şampiyonluğunu yaptığını kaydeden İzcan, “Bu toplumun başına ne geldiyse siyaseten samimi olmayan politikacılar yüzünden geldi” dedi.

CTP-BG/DP-UG hükümetinin ne seçim bildirgelerinde yazılanları, ne de hükümet programında yer alanları uyguladığını kaydeden İzzet İzcan, “Revize edeceklerine dair halka söz verdikleri UBP ve AKP hükümetleri arasında imzalanan dayatma ekonomik paketi aynen uygulamaya devam etmektedirler” dedi.

Kamu kuruluşlarının özelleştirilmesine karşı çıkılmadığını, göç yasasını değiştirmek için adım atılmadığını, halkın ücretsiz eğitim ve sağlık hakkının gaspedildiğini, demokratikleşme, sivilleşme, yolsuzluk ve rüşvet ile mücadele konularının unutulduğunu ifade eden İzcan, ststükoyu değiştirme iddiası ile yola çıkanların statükonun en önde gelen savunucuları olduklarını ifade etti.

CTP-BG, Sol değerleri erezyona uğratıyor.

Hükümetin büyük ortağı olan Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçleri’in sürekli sol değerleri ön plana çıkararak kullandığını ve bu değerleri erezyona uğarttığını kaydeden İzcan, “CTP-BG’nin sol değerlere ve ideolojiye inanan, demokratikleşme ve sivilleşme için mücadele veren, Kıbrıs’ta barış ve çözümü sağlamayı şiar edinen  kesimlerin umutlarını sömürerek, varlığını sürdürmeye çalışmakatdır. Ancak inandırıcılığı her geçen gün azalmaktadır” dedi.

CTP-BG’nin sol değerler ve ideoloji ile yakından uzaktan ilgisi kalmadığını, Kıbrıs’ın kuzeyindeki ayrılıkçı rejimin, sömürgeci AKP hükümetinin ve liberal politikaların esiri haline geldiğini kaydeden  BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, CTP-BG yetkililerini sol değerleri ve ideolojiyi daha fazla ağızlarında sakız yapmamaya davet etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu