MagazinYaşam

Karıncalar yiyeceğine amcalar yesin

SEZEN Aksu, önceki akşam Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde sahneye çıktı. Konserde sanatçıya Korhan Futacı ve Kara Orkestra eşlik etti.

Sezen Aksu, “Gülümse” şarkısıyla başladığı konserinde yaptığı esprilerle sevenlerini kahkahaya boğdu. “30 yaşın üstüne enerjik değilse selam vermem. Enerjisi tamamsa olabilir” diyen Aksu, Korhan Futacı’ya “Babana talibim. 70 yaşında baba ama acayip bir baba. O beni alsa da artık bana ne isterse…” diye takıldı. Korhan Futacı ve Kara Orkestra grubunun enteresan bir tarzı olduğunu söyleyen sanatçı, “Bunlar hemen kontrol altına alınmalı, memleketlerine gönderilmeli. Hele bugünlerde. Bunlar o kadar aykırılar ki” sözleriyle alkış aldı.
AFEDERSİNİZ BACAĞIM AÇILDI
“Adem Olan Anlar”ı seslendirirken başında huniyle dans eden Sezen Aksu, şarkının sonunda erkek seyircilere leblebi attı. Şarkıcı, konserin ilerleyen dakikalarında ise bacak şov yaptı. Aksu’nun “Çok afedersiniz bacağım açıldı, bu devirde. Çok baskı altında milletiz. Bütün geçmişimizden itibaren, bacağı bir şey zannediyoruz. Bacak bacaktır, yürürsün üstünde işte. Ne o öyle bir bacak acınca heyecanlanmak? Karıncalar yiyeceğine amcalar yesin diye düşündüm” sözleri, seyirciyi güldürdü. Oğlu Mithatcan’ın bu tarz esprileri duyunca fenalık geçirdiğini de söyleyen sanatçı, aralarında geçen diyaloğu şöyle anlattı: “Oğlum normal bir anneye benzetemiyor beni. ‘Benim anneliğim bu kadar. Sen bana nasıl dayanıyorsun?’ diyorum. ‘Anne acısını veren Allah, sabrını da verir’ diyor.”


Depresyon tedavisi
Şarkı aralarında seyircisiyle sohbet eden Minik Serçe ayrıca depresyon tedavisi gördüğünü açıkladı: “Anksiyetem çok yüksekmiş. Kaygı, endişe durumu… Yaşlanınca insanın anksiyetesi azalır, kendi hayatına dönermiş. Ben ise kediye üzülünce o kedi oluyorum. Tamamen tersine çalışıyormuş beynim. Ne sapık bir beyin varsa artık. Allah beni de korusun, sizi de.”

Sertab sürprizi
Sezen Aksu, konserin sonunda sahneye döndüğünde Sertab Erener’le düet yaptı.

Sezen Aksu, “Adem Olan Anlar” şarkısının bir bölümünde başında huniyle dans etti…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu