Kıbrıs

Kıb-Tek gecikme zamlarının yapılandırma süresi uzatıldı – BRTK

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek), tüketici borçlarının gecikme zamlarının yapılandırılması için belirlenen müracaat süresini 22 Nisan Pazartesi gününe kadar uzattığını duyurdu.

Kıb-Tek tarafından yapılan açıklamada, Bakanlar Kurulunun aldığı ve resmi gazetede yayımlanan yasa gereği, tüm gerçek ve tüzel kişilerin tüketici borçlarının gecikme zamlarının yapılandırılması için belirlenen müracaat süresinin uzatıldığı belirtildi.

Yapılan yasa gereği son müracaat tarihinin 22 Nisan Pazartesi olarak belirlendiği açıklamada, yasa gereğince yapılandırma hakkından faydalanmak isteyen tüketicilerin, sayacın kayıtlı olduğu bölge amirliklerine başvurmaları gerektiği vurgulandı.

Eğer bu süre içerisinde yapılandırma işlemleri gerçekleştirilmez ise, gecikme zamları ve borçlarla ilgili yasal takip sürecinin başlatılacağı uyarısında bulunuldu. Bu sebeple tüketicilerin belirlenen süre içerisinde başvurularını yapmaları ve borçlarını yapılandırmaları önem taşımaktadır.

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu