ModaYaşam

Koyu ruj modası

Kırmızı veya fuşya tonlardaki bir rujla dikkat çekici bir görünüm elde etmek cesaret ister. Ancak koyu renk ruj modası en popüler zamanını yaşıyor hatırlatalım…

Sadece ruj sürmekten bahsetmiyoruz, son zamanlarda önce podyumlarda sonrasında da sokak stillerinde sıklıkla karşımıza çıkan koyu renk ruj trendiyle ilgili bilgiler de paylaşıyoruz. Gelin koyu renk ruj trendi detayları neler, koyu renk ruju nasıl sürmek gerekir ve nasıl daha uzun süre dayanmasını sağlarsınız bir bakalım.

Bu sonbahar ve kış aylarında siyah, kahverengi, kırmızı ve mor dudaklarda popüler olacak renklerden. Bu yüzden makyaj çantanıza bu renklerden birini mutlaka ekleyin. Koyu renkli dudaklar tüm cilt tonları ile mükemmel bir uyum sağladığından hemen herkes bu trendi rahatlıkla takip edebilir.

Beyoncé gibi ünlülerin aslında 2013 yılından beri tercih ettiği bu koyu renk ruj trendi, son zamanlarda tekrar popüler oldu. Koyu renk rujun bir avantajı da aslında dişlerinizi olduğundan daha beyaz ve baştan çıkarıcı göstermesi. Günlük hayatta olmasa da gece dışarı çıkacağınız zaman, koyu dumanlı göz makyajı ile koyu renk ruju bir arada kullanabilirsiniz.

Koyu renk rujda aslında seçeceğiniz ruj markası, daha iyi bir görünüm elde etmeniz açısından daha çok önem taşıyor. İşlemlere başlamadan önce dudaklarınızı şeker (azıcık şekeri, yine çok az su ile karıştırıyorsunuz, krsittalliği kaybolmayacak) ile bir miktar ovalayın. Bu dudaklarınıza peeling etkisi yapacaktır. Sonra pudra fırçası ile dudaklarınıza pudra ve üzerine dudak kalemi sürerek kalıcılığın temelini atın. Daha sonra rujunuzu sürüp üzerinden dudak kaleminizle geçin. Artık dudaklarınız kusursuz görünüyor. Koyu renk ruj trendi size, sonbahara ve kışa çok yakışıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu