Kıbrıs

KTAMS: “Hiç bir olumlu adım atılmıyor”

“KKTC Meclisi Tutanaklar Amirinin etik dışı ve adil olmayan bir şekilde Mağusa Kaymakamlığı Bucak Sorumluluğuna nakil edilmesi üzerine başlatmış olduğumuz süresiz grevin üzerinden dört gün geçmesine rağmen bu nakil işleminde en büyük sorumluluğu olan KKTC Meclis Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından hiçbir olumlu adım atılmamıştır.

Yapılan bu yanlış uygulamanın düzeltilmesi için adım atması gerekenler sorumluluktan kaçmak için sürekli topu birbirlerine atmaktadırlar. Bu duyarsız tavırları ile de devlet kurumlarından hizmet bekleyen halkın mağdur olmasına sebep olmaktadırlar.

Sendikamız bu tür haksız uygulamaların bir daha yaşanmaması ve kişilere göre makam yaratılmasının önüne geçilmesi için Kamu Görevlileri Yasasının 76. maddesinin 1. fıkrasının C ve D bentlerinin tadil edilmesini  talep etmektedir.

Bir kez daha belirtmek isteriz ki bu yapılan haksız uygulamanın sorumluları İçiçleri Bakanlığı, KKTC Meclis Başkanlığı ve Kamu Hizmeti Komisyonudur. Bu üç kurum birbirlerine top atmaktan vazgeçip bu naklin iptali için adım atmalıdırlar. Aksi takdirde sendikamız eylemlerini bu üç kurum önünde sürdürmeye devam edecektir.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu