GündemYaşam

Kurtlar Vadisi’nde 12 yılda onlarca kişi öldü

Başladığı günden beri Polat Alemdar dışında bütün karakterlerin bir bir öldüğü diziyi o kadar gerçek gibi izleyenler var ki. Ana karakter Çakır öldüğünde gıyabında cenaze namazı bile kılınmış, gazetelere ilan verilmişti.

Bu hafta Kurtlar Vadisi’nde ölen karakterler araştırıldı. İşte o karakterler;

MEMATİ

Çakır’ın, Polat Alemdar’ın can dostu. Gürkan Uygun’un oynadığı Memati, tam saadete kavuşacağı anda ölenler kervanına eklendi. Düğününde Polat’la karşılıklı oynarken vuruldu, can dostunun kollarında canını verdi.

İSKENDER BÜYÜK

Buyurun bir baş belası daha.. Polat’a neler çektirdi neler.. Onun dönemindeki aksiyon, entrikalar hiçbir dönem yaşanmadı Kurtlar Vadisi’nde… Ama hızlı koştu, çabuk yoruldu ve öldürülerek diziye veda etti. Musa Uzunlar, bir daha aynı popülerliği yakalayamadı.

ELİF EYLÜL

“Ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm, ben senin için yaşamayı göze almışım..” O zamanlar dillerden düşmüyordu Polat’ın Elif’e söylediği bu söz. Önce Ali’ye sonra ise yine aynı kişi olan Polat’a aşık oldu ama Özgü Namal’ın sonu da değişmedi…

ABDÜLHEY

Dizinin demirbaşlarından Abdülhey de sonunda pes etti. Kenan Çoban’ın 11 yıl boyunca canlandırdığı Abdülhey, 229. bölümde Mr. Key tarafından KGT’ye bırakılan bombanın patlaması sonucu öldü.

SEYFO DAYI

Güllü Erhan’ın tatlı belasıydı. Zaman içinde herkesin sevgilisi haline geldi. Ölümü bir sokak çatışmasında yediği kurşunla oldu. Nihat Nikerel, diziden 60 bölüm sonra, bu dünyadan ise 2009’da ayrıldı.

ŞEREF ZAZAOĞLU

Ali Sürmeli’nin canlandırdığı Şeref Zazaoğlu, kap-kaç baronu gibi bir şeydi. Her taşın altından o ve adamları çıkıyordu. Raconları, kendine has konuşma tarzıyla tam bir fenomen oldu yine de ölümden kurtulamadı.

MURO

Kurtlar Vadisi’nin unutulmaz karakterlerinden… Terör örgütünün şehir temsilcisiydi ancak zamanla Polat Alemdar’a yakınlaştı. Mustafa Üstündağ, kötü adam olarak girdiği diziden iyi adam olarak ayrıldı.

HALO AĞA

Sönmez Atasoy ya da dizideki ismiyle Halil İbrahim Kapar. Polat Alemdar’a yol arkadaşlığı yaptı aylarca. Birlikte çıktıkları memleketi kurtarma yolunda kalbine yenik düştü gerçek hayatta olduğu gibi…

LAZ ZİYA

İstemi Betil… Nam-ı diğer Laz Ziya. Vadinin efsane karakteri, mafyanın ağa babasıydı. Polat Alemdar’ın Baron’ları imha ettiği dönemde diziye esrarengiz bir şekilde öldürülerek veda etti. Betil, 2011’de gerçekten aramızdan ayrıldı.

SÜLEYMAN ÇAKIR

Dizinin efsane ismi Oktay Kaynarca’nın canlandırdığı Çakır, sert görünümlü ama vicdanlı bir mafya babasıydı. Ölümü tüm ülkeyi derinden sarsmıştı. Adına gazetelere ölüm ilanları verildi, gıyabında cenaze namazları kılındı.

ÖMER BABA

11 yıldır istikrarla Ömer Baba karakterini oynayan usta oyuncu Emin Olcay’ın vedası Kurtlar Vadisi Pusu izleyicilerine ekran başında hüzünlü anlar yaşattı. Polat Alemdar’la aynı safta yan yana namaz kıldığı sırada, secdedeyken hayata veda eden Ömer Baba, izleyicilerini hüzne boğdu. Polat’ın, Ömer Baba’nın öldüğünü anlayıp namazı bozmadan sessizce gözyaşı döktüğü an unutulmaz sahnelerden biri oldu.

AKILDA KALAN DİĞER ÖLÜLER

-Yüksel Arıcı-Pala

-Zafer Ergin-Mehmet Karahanlı
-Can Gürzap-Davut Tataroğlu          
-Şahin Çelik-Haşim Ağa         
-Selçuk Yöntem – Aslanbey
-Tarkan Tüzmen-Alper     
-Osman Soykut-Aron Feller         
-Ümit Acar-Ersoy Ulubey     
-Ercan Eker-Barış
-Hüseyin Avni Danyal-Yalçın Bulut
-Hatice Şendil-Ebru Duru Alemdar       
-Zafer Algöz-Yalçın Yıldız
-Şefik Onatoğlu-Çeto 
-Didem Taslan-Gamze 
-Ragıp Savaş-Fuat Tamer Tataroğlu  
-Kerem Fırtına-Eren Eylül
-Nefise Karatay-Ahu Toros 
-Tamer Yiğit-Ali Selçuk Toros
-Atilla Engin-Vural Seçkin      
-Erdem Ergüney-Deli Hikmet
-Hakan Boyav-Kara
-Kuzey Vargın-Aksaçlı (Türkiye)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu