Dünya

Kurtulmuş: İsrail’in BMGK’da dayısı var

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskınına tepki göstererek “47 senedir ilk defa İsrail askerleri, o kirli postallarıyla Mescid-i Aksa’ya girdiler. Sadece postalları değil, ruhları, zihniyetleri kirli adamların.

Bütün dünya seyrediyor ve hiç bir şey yapılmayacaktır göreceksiniz. Çünkü adam güveniyor, BM Güvenlik Konseyi’nde dayısı var” dedi. Avusturya’nın başkenti Viyana’daki öğrenci derneği WONDER’de “Medeniyet Akademisi-Sosyal Bilimler ve Sanat Araştırmaları” Projesinin açılış programında önceki gün konuşma yapan Kurtulmuş Birleşmiş Millet Güvenlik Konseyi’nin(BMGK) rolüne değinerek şunları söyledi: “Hangi kararı BM Güvenlik Konseyi’nden alırsanız alın uygulanmayacak. Çünkü güce dayalı bir sistem kurulmuş. Gücün paydaşları sonuna kadar İsrail’in arkasında olduğu için adama hiçbir şey yapamıyorsunuz.” Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın sarin gazı ve varil bombaları kullandığını belirten Kurtulmuş, “Onun da dayısı var BM Güvenlik Konseyi’nde. Rusya’ya güveniyor ondan yapıyor” dedi.

Arap genç nasıl öldü

İsrail polisinin, dün sabaha karşı Nasıra kentindeki Arap beldesinde Hayreddin Hamdan isimli 22 yaşındaki bir İsrailli Arap genci, uyarı ateşi dahi yapmadan öldürdüğü ortaya çıktı. İsrail polisinden dün sabah yapılan açıklamada “Polisler, Nasıra kentinin Kefr Kenne beldesinde bir genci gözaltına aldığı sırada başka bir genç kendilerine bıçakla saldırdı. Polis önce havaya sonra şüpheliye ateş açtı. Olayda yaralanan genç, hastanede öldü” denildi. Ancak dün öğle saatlerinde ortaya çıkan bir videoda gencin elindeki bir objeyle polis aracının camına saldırdığı sonra uzaklaştığı görülüyor. Araçtan çıkan polis ise genci uyarı ateşi yapmadan vuruyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu