Olay Kıbrıs

Lefkoşa ve Girne’de Alkollü Sürücülerden 2 Kazaya Neden Oldu, 1 Yaralı Var – BRTK

Başkent Lefkoşa ve Girne’de Alkollü Trafik Kazaları Meydana Geldi

Başkent Lefkoşa ve Girne’de alkollü içki tesiri altında olan araç sürücülerinin karıştığı iki ayrı trafik kazası meydana geldi. Bu kazalardan birinde bir araç sürücüsünün omzunda kırık tespit edildi.

Polis kaynaklarına göre, Lefkoşa’daki kaza dün saat 23.30 sularında Mehmet Akif Caddesi üzerinde meydana geldi. Emre Uysal (E-37) isimli sürücü, 196 miligram alkollü içki tesiri altında yönetimindeki araçla seyir halindeyken Yakın Doğu Bankası önlerine geldiğinde dikkatsizliği sonucu park halindeki bir araca çarptı. Çarpışmanın etkisiyle geriye doğru savrulan araç, başka bir araca da çarpıp kaza yaptı. Neyse ki kaza sonucunda yaralanan olmadı, ancak araç sürücüsü Emre Uysal tutuklandı.

Diğer kaza ise Girne’de Namık Kemal Caddesi’nde meydana geldi. Doğa Nilüfer Dörtcan (K-23) isimli sürücü, 261 miligram alkollü içki tesiri altında yönetimindeki araçla seyir halindeyken park halindeki bir kamyon aracına çarptı. Kazada yaralanan Dörtcan, hastanede tedavi edilerek taburcu edildi ve hakkında yasal işlem başlatıldı.

Alkollü araç kullanımı trafik kazalarına neden olan önemli bir faktördür. Sürücülerin alkollü iken araç kullanmaktan kaçınmaları ve trafik kurallarına uymaları hayati önem taşımaktadır.

Kaynak: BRTK.net

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu