GündemKıbrıs

LTB ile KIB-TEK aydınlatma konusunda işbirliği yapacak

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) yetkilileri, başkent Lefkoşa’nın aydınlatma sorunlarını görüşmek üzere bir araya geldi.

LTB’den yapılan yazılı açıklamaya göre, KIB-TEK binasında gerçekleştirilen görüşmeye, LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Asbaşkan Akın Aktunç ve Park Bahçeler Aydınlatma ve Trafik Şube Amiri Ferdiye Sav, KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Akim ve kurum yetkilileri katıldı.

Yapılan görüşmede, Lefkoşa genelinde yer alan aydınlatma lambalarının durumlarını açıklayan beş sayfalık bir rapor LTB tarafından KIB-TEK’e sunuldu. Raporda; bozuk ve kırık lambalar yanında, aydınlatmada yaşanan bazı sorunlar ile ilgili olarak kurum bilgilendirildi.

Yapılacak işbirliği içerisinde KIB-TEK’in sorumluluğundaki aydınlatma lambaları konusunda sunulan rapordaki aksaklıkların düzeltilmesi adına LTB’ye yetki ve malzeme temini yapılması konusunda mutabakata varıldı.

İHALEYE ÇIKILDI, 4 AYDA DEĞİŞİM TAMAMLANACAK

Toplantıda, Lefkoşa genelindeki aydınlatma lambalarının değişimi ihalesi de görüşüldü. KIB-TEK tarafından led ampul alımı konusunda ihaleye çıkılırken, 4 aylık bir süre içerisinde tüm Lefkoşa’daki lambaların led ampul olacağı, bu sayede hem enerji tasarrufunda bulunulacağı, hem de daha etkili bir ışıklandırma sağlanacağı ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu