Kıbrıs

Maliye Bakanlığı’nda Kan Bağışı Kampanyası Başlatıldı – BRTK

Maliye Bakanlığı, Kıbrıs Türk Kızılay, Thalassaemia Bağışçısı Kazanım Birimi ve Kan Bankası işbirliği ile kan bağışı kampanyası düzenlendi. Bu kampanya kapsamında Maliye Bakanlığı personeli gönüllü olarak kan bağışında bulundu. Kan bağışının önemine dikkat çekmek ve gönüllü sayısını artırmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte Maliye Bakanı Özdemir Berova da yer aldı. Berova, “Kan bağışı hayat kurtarır” diyerek vatandaşları kan bağışı konusunda duyarlı olmaya çağırdı.

Kıbrıs Türk Kızılay Kan Hizmetleri Koordinatörü Özge Er ise Ramazan ayında kan bağışlarında azalma yaşandığını ancak kan ihtiyacının karşılanamaz hale gelmemesi için halkı kan vermeye teşvik etti. Er, stokların istenilen seviyeye ulaşabilmesi için herkesi kan bağışında bulunmaya davet etti. Kan bağışı kampanyası, hayat kurtarmak için önemli bir adım olarak görülüyor.

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu