Kıbrıs

Meclis Başkanı Siber Müteahhitler Birliği’ni ziyaret etti

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber,  ülkenin iki büyük sorunu olduğunu söyleyerek, bunlardan birinin yarım asrı geçen Kıbrıs sorunu, diğerinin de 40 yıldır hala kurumsallaşamamanın verdiği sıkıntılar olduğunu kaydetti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği’ni ziyaret etti.

Siber’in ziyareti sırasında konuşan Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer,  Cumhurbaşkanlığı seçimini, özellikle bu çözümsüzlük döneminde, Cumhurbaşkanı’nın toplum lideri olması nedeniyle de çok önemsediklerini söyledi.

Çözümsüzlüğün sürdürülebilir ekonomiye sahip olmaya ve ekonominin gelişmesine engel olduğunu dile getiren Gürcafer, çocukların adadan göçüne sebebiyet verdiğini, toplumsal varlığı erozyona uğrattığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinin iyi bir demokratik süreç olacağını ve seçimden iyi bir netice çıkacağını düşündüklerini kaydeden Gürcafer, Siber’in Meclis Başkanlığı ve Başbakanlığı döneminde başarılı olaylara imza attığını ifade etti.

“Umarız ki ülkenin birçok sorununa parmak basacak ve buna vesile olacak bir seçim olur. Bu tür sıkıntılara genellikle seçim dönemlerinde gündeme gelir ancak maalesef sonra söylemden eyleme dökülme hususunda birçok sıkıntılar yaşanır ve gerçekleşmez” diyen Gürcafer, bu seçimin bir milat olmasını, bu seçimle hem çözüme ulaşılabilecek hem de ekonomik sosyal ve toplamsal bir çok sıkıntıya çözüm olacak bir süreç temenni etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu