Türkiye

Meclis’te Bel’am Kavgası Yaşandı

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes ile AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz arasında ‘Bel’am’ tartışması yaşandı.

TBMM Genel Kurulu’nda MHP’nin ‘Din görevlilerinin sorunlarının araştırılması’ amacıyla verilen Meclis araştırma önergesinin Genel Kurul’da okunarak görüşmelerinin bugünkü birleşiminde yapılması önerisi üzerine söz alan emekli müftü olan CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, AK Parti’yi eleştirdi.

ÖZKES’TEN SERT SÖZLER

Özkes, “Bugün Türkiye’de iktidar korkusu Allah korkusunu geçmiştir. Her vakit namazda okunan ‘Yalnız sana ibadet ederiz ve senden yardım dileriz’ ayeti tehlikededir. 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarından sonra camilerde hırsızlık, rüşvet, yolsuzluk gibi, ayetler ve hadisleri sansür uygulaması İslam tarihinde kara bir parantez arasını oluşturmaktadır. Hırsıza hırsız diyemeyen, israfa haram diyemeyen, zulme rıza gösteren Allah’ın kitabına değil, muktedirlerini gözüne bakarak fetva veren Bel\’amlar var” dedi.

AK PARTİLİ KORKMAZ’DAN ÖZKES’E: BEL\’AM SENSİN

Bu söze AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz ise oturduğu yerden Özkes’e “Bel\’am sensin işte” diye bağırdı.

Ardından iki vekilarasında sözlü tartışma yaşandı. Bir süre sonra ise Korkmaz, Özkes’e sırtını dönerek oturdu.

“BEL\’AM EFENDİ DÖN YÜZÜNÜ GÖREYİM”

Bunun üzerine Özkes, “Bel\’am efendi dön bakayım enseni görüyorum, yüzünü de göreyim. Sen nasıl dersin. Hiç Allah korkusu yok mu sende. Nasıl dersin Hz. İbrahim benim diye. Kafir olursun kafir” dedi.Bu sözler nedeniyle iki milletvekili arasında sözlü tartışmalar sürdü.

KORKMAZ BÜYÜK TEPKİ ÇEKMİŞTİ

İbrahim Korkmaz’ın sosyal paylaşım sitesinden ‘Çok ama çok sevdiğinizi bildiğim iki önemli şahsiyet bu gecede dünyaya gelmişlerdir. Bunlardan birincisi Hazreti İbrahim ikincisi ise Hazreti Muhammed’dir. Hz. İbrahim tabi ki benim. Hz. Muhammed ise en küçük kardeşim’ diye paylaşım yapması tepki çekmişti.

BEL\’AM KİMDİR?

* Bel\’am kimdir: Hz. Musa hakkında İsrailoğullarını kandırarak yalan söyleyip dünya menfaatından ötürü gerçeğe sırtını dönen, bilge olmasına rağmen küfrü tercih edip Hz. Musa’ya beddua etmesiyle tanınmış olan “bel\’am b. baura” adında israil kabilesinden bir zatın adı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu