KıbrısManşet

Meclis’te GSM Operatörlerinin ücretleri konuşuldu

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu bugünkü oturuma, genel kurula sunuşlarla başladı.

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu bugünkü oturuma, genel kurula sunuşlarla başladı.

İlk olarak DP-UG’nin KTHY ile ilgili araştırma komitesindeki üyesi Özdemir Berova’nın Milli Eğitim Bakanı olması nedeniyle boşalan yerine Mustafa Arabacıoğlu’nun atanması onaya sunuldu ve kabul edildi.

ÇAKICI, GSM TELEFON ÜCRETLERİNDEKİ ARTIŞI ELEŞTİRDİ

Kurulda daha sonra TDP Milletvekili Mehmet Çakıcı söz alarak, GSM ücretlerindeki artış konusuna değindi.

TDP milletvekili Mehmet Çakıcı, GSM telefon ücretlerinde yüzde 10’luk bir artış olduğunu söyleyerek hükümetten konuyla ilgili açıklama istedi.

Telefon ücretlerinin son 5–6 yıldır düşmediğini ifade eden Çakıcı, yurt dışındaki uygulamaların böyle olmadığını söyledi.

Geçen dönem bütçe görüşmelerinde telefon ücretlerinin ucuzlayacağının söylendiğini belirten Mehmet Çakıcı, “Her defasında düşme bekledik, her defasında artış oldu” dedi.

SANER: “HÜKÜMET ADIM ATMALI”

UBP Milletvekili Hamza Ersan Saner, enflasyon artış oranına bağlı fiyat artışı yapılacağına ilişkin düzenlemenin, 2007’de GSM operatörü devretme sözleşmesine konulduğunu söyledi.

Saner, “Ancak bu kazık bu halka yedirilemez. Hükümetin bu konuda adım atmaması büyük sorumsuzluk. Ara bağlantı ücretleri mutlaka düşürmelidir” diye konuştu.

YORGANCIOĞLU: “HÜKÜMETİN KARARI DEĞİL”

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu da eleştirileri yanıtladığı konuşmasında, prosedürel olarak zammın hükümetin kararı olmadığına işaret ederek, öyle bir mekanizmanın da bulunmadığını söyledi.

Yorgancıoğlu, ara bağlantı ücretlerinin düşürülmesine ilişkin girişimler bulunduğunu belirterek, yüzde 10’luk zam yapılması konusunun Rekabet Kurulu’nun gündemine girmesi gerektiğini kaydetti.

Genel kurul daha sonra Birleştirilmiş Askerlik (Değişiklik) Yasa Önerisi’ni görüşmeye başladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu