MagazinYaşam

Meryem Uzerli Geri Dönüyor

Tükenmişlik Sendromu’na yakalanıp Türkiye’yi terk eden ünlü oyuncu Meryem Uzerli, Ocak ayında Türkiye’ye dönerek yeni bir film projesinde yer alacağını ifade etti.

Berlin’de düzenlenen bir etkinlikte açıklamalarda bulunanMeryem Uzerli kendisini çok iyi ve mutlu hissettiğini ifade ederek, “Çok iyiyim. Allah’a çok teşekkür ediyorum. Hayatta bazen, bazı dönemler yaşıyoruz ama dünya dönmeye devam ediyor. O zaman biz de mecburen devam ediyoruz. Allah’a karşı inancım bana güç verdi, bazı zor dönemlerde. Yine de çok iyiyim, çok mutluyum, iyi hissediyorum” dedi.

“LARA BENİM İÇİN EN BÜYÜK HEDİYE”

Kızı Lara hakkında açıklamalarda bulunan Meryem Uzerli, “Neredeyse dokuz aylık oldu. Zaman nasıl geçti anlamadım. Her anne bunu anlar ve her anne söyler. Zaman akıyor, çok hızlı gidiyor. Bu çok doğru bir şey. Dokuz ay nasıl geçti bilmiyorum. Çok hızlı geçti her şey. Lara benim için en büyük hediye. Ben artık bir anneyim ve Sabah uyanıyorum, ‘Meryem sen bir annesin’ diyorum. ‘Senin bir çocuğun var’ diyorum. Sonra Lara’ya bakıyorum ve inanmıyorum. O benim vücudumdan çıktı. Ve çok minnettarım” dedi. Lara’yla geçen günleri hakkında da konuşan Uzerli, “Bazen benden önce uyanıyor ve bu uykusuz geçecek gün anlamına geliyor. Bazen benden sonra uyanıyor o zaman ben rahat rahat kahvaltı yapıyorum. Ondan sonra bir sesleniyor ve ben de ‘Günaydın canım benim’ diyorum. Böyle küçük bir ruh, büyük bir ruh o tabi ki küçük değil ama, küçük bir insan bana bakıyor. Yani bu acayip bir mükemmel bir duygu ve bunu her anne anlar. Anne olmayan kişiler tam olarak anlamasalar da nasıl bir şey bu diyebilirler. Günler normal geçiyor, uyanıyoruz. Kahvaltı yapıyoruz. Sonra parka gidiyoruz, arkadaşlarımla buluşuyorum. Lara benimle her yere geliyor. Restorana, arkadaşlarımın evinde ya da beni ziyaret ediyorlar, oynuyoruz. Çok hareketli artık. Yürümek istiyor ama daha dokuz aylık bir Bebek daha. Çok hızlı büyüyor. Lara’yla Almanca konuşuyorum, çünkü Almanca benim ana dilim. Kötü Türkçemi öğrenmesin. Çok daha iyi Türkçe konuşan birinden Türkçe öğrensin. Ocak ayından itibaren Türkiye’de yaşayacağım o zaman Türk kültürüne, Türkçeye daha yakın olacak Lara. Onun çok mutluyum çünkü şu anda Türk kültürüne ve Türkçeye yakın değil. Ama Türkçe şarkı söyleyen bir oyuncağı var” dedi.

“OCAK’TAN İTİBAREN TÜRKİYE’DE BİR DİZİDE ROL ALACAĞIM”

Ocak ayından itibaren Türkiye’de olacağını da ifade eden Uzerli, “Ben yine bir dizide rol alacağım Ocak ayından itibaren ama ne zaman yayınlanacak bilmiyorum. Bunu zaman gösterecek. Galiba Nisan’dan itibaren yayınlanacak ama tam olarak bilmiyorum. Ama eski arkadaşlarımla çalışacağım yine. Her şey gizli olduğu için çok fazla bir şey söyleyemem. Ama çok güzel bir proje olacak, çok heyecanlı olacak. Ocak ayından itibaren İstanbul’da olacağım, sette olacağım, çalışacağım. Bir buçuk sene çalışmadım artık oyunculuk hissi büyüyor. Son projeden sonra çok uzun bir araya ihtiyacım olduğunu düşündüm. Bir çok notadan çok yorulmuştum. Yine oyunculuğumu yapmak istiyorum, içindeki enerjiyi patlatmak istiyorum ve öyle yapacağım. Sürpriz” dedi.

Zor günlerinde Berlin’de kendisini mutlu hissettiğini ifade eden Uzerli, “Evet çok iyi geldi. Benim ilacım o dönemde Berlin’di. Evde olmak, arkadaşlarımla buluşmak, sakin zaman geçirmek. Sonra birden bire hamile olduğumu öğrendim. Çok büyük bir sürprizdi. Benim için pozitif bir şeydi. Birinci günden itibaren Lara’ya evet dedim. Çünkü Allah gönderdi. Kabul ettim her şeyi. Ne kadar zor olsa bile Allah bize gönderdiyse bunu yaşamak için güç verir buna inanıyorum. Benim hayata bakışım böyle. Hayatta tabi ki baskı hissedebiliriz çok doğal ve normal bir şey. Ama ben baskı hissetmiyorum. Çünkü her şey kısmet. Eğer bir şey iyi olacaksa iyi olacak, garip olacaksa garip olacak. Yani bunu ben yazmıyorum, kısmetimizde var. Biz insan olarak zor dönemler yaşamamız lazım ki büyümemiz lazım. Kişilik olarak, karakter olarak yani ben hiçbir şeyden korkmuyorum. Yani Lara’ya bir şey olmasın başka bir şey olmasın korkmuyorum. Bence bunu her anne anlar. Yeni dizi bence çok güzel olacak çünkü güzel bir hikayemiz var. Acayip yönetmenler, eski arkadaşlarımla çalışacağımı söyledim. Çok güzel bir ekip olacağız. Eğer bu iş olacaksa çok mutlu olacağız, olmazsa da kısmet, yapacak bir şey yok. O zaman da mutsuz olmayacağım. Bu bir hayat tecrübe. Her şey güzel olacak diye düşünüyorum” dedi.

“HAYRANLARIMI ÇOK SEVİYORUM”

Son olarak hayranlarına onları çok sevdiğini söyleyen Uzerli, “Benim hayranlarım için en büyük mesajım: Sizi çok seviyorum. Çok mutluyum siz varsınız diye. Çünkü zor ve kolay dönemlerde yanımdaydılar. Gerçek sevgi bu demek. Sadece kolay dönemlerde yanında olmak demek değil. Zor dönemlerde birini yalnız bırakmamak gerçek sevgi demek. Yani o yüzden bütün hayranlarım, tek tek öpsem, sarılabilsem. Herhangi bir şekilde bu hayatı organize etmeye çalışıyorum, güzel sürprizler hazırlamaya çalışıyorum. Hayranlarım benim için en önemli şey. Sonuçta oyuncu olarak seyircileri mutlu etmek için çalışıyorum. Başka bir şey değil ki. Bu benim isteğim. Onlar mutlu olsunlar ben de mutlu olurum” dedi.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu