DünyaGündem

Nexus 9 24 saatte tükendi

İndirimli fiyattan satışa sunulan yeni Nexus, 24 saat içerisinde büyük satış başarısına imza attı.

HTC, zor durumda olduğu ve yakında havlu atacağı konusundaki haberlere, çok ilginç bir cevap verdi. Tatil ve hediye dönemine giren ülkelerde, hediye seçmek isteyen müşterilerine indirimli ürünler sunan kampanyası büyük ilgi gören HTC’nin, Google ile birlikte geliştirdiği yeni Android tableti Nexus 9, 24 saat içerisinde satılıp bitti.

Kış tatiline kadar her salı düzenlenecek olan indirim günlerinin ilkinde 199 dolar’dan satışa sunulan Nexus 9 modeli, sadece 12 saat içinde tükeniverdi. Böylece, satışlarını arttırma konusunda büyük handikap yaşayan HTC’nin deposundaki ürünleri 2015 yıl başına kadar nasıl eriteceği de ortaya çıkmış oldu. Şirket, her salı belli ürünlerini indirimli fiyattan satacak.

Bu satışlar indirimli olduğu için, firmaya çok büyük kar bırakmayabilir ama en azından, piyasadaki HTC müşterilerinin sayısını büyük bir ivmeyle arttırarak ileriki dönemde bu kullanıcıların yeniden HTC ürünleri satın almaya yönlendirmek mümkün olabilecek. Dolayısıyla, HTC için hala umut var gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu