Sinema

“Oyuncak Hikayesi 5” Pixar’ın Efsane Yönetmenine Emanet! – Haberler

19 Temmuz 2026’da vizyona girmesi planlanan “Oyuncak Hikayesi 5” yönetmenini buldu.

Pixar

“Oyuncak Hikayesi 5” için çalışmalar resmen başladı. Pixar’ın sevilen film serisi 2026’da geri dönmeye hazırlanırken, beşinci filmi yönetecek ismin stüdyonun Oscar’lı filmlerine imza atan Andrew Stanton olacağı açıklandı.

Haberi Pixar yöneticisi Pete Docter, “Ters Yüz 2″nin basın gösteriminde açıkladı. Docter, devam filminin “şaşırtıcı” olacağını ve 19 Haziran 2026’da vizyona gireceğini söyledi.

Stanton Pixar için “Kayıp Balık Nemo”, “Vol.i” ve “Kayıp Balık Dori” filmlerini yönetmişti; ilk iki filmle En İyi Animasyon Oscar’ını kazandı. Ayrıca 1995 yılındaki ilk “Oyuncak Hikayesi”nin Oscar adayı senaryosu da dahil olmak üzere sekiz Pixar filminin senaryosunu kaleme aldı.

Stanton’ın dönüşü nostaljik bir selamın ötesinde, Pixar’ın bu filmin kendileri için ne kadar önemli olduğunu anladığını gösteriyor. Stüdyonun en eski ve en sağlam hayran kitlelerinden birine sahip olan “Oyuncak Hikayesi” serisinin yeni filmi, son filmleriyle eski başarısını yakalayamayan Pixar için olduğu kadar hayranlar için de önemli.

Yönetmenin Oyuncak Hikayesi evrenine dair derin anlayışı ve tutarlı yaratıcı vizyonu, yeni filmin, seriyi onlarca yıldır sevilen bir klasik haline getiren büyüyü yakalamasını sağlayarak eski hayranları ve yeni nesil küçük sinemaseverleri ortak noktada buluşturabilir.

Pixar’ın bir diğer sevilen filmi “Ters Yüz”ün devam filmi “Ters Yüz 2” bu cuma vizyona giriyor!

Kaynak

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu