KıbrısManşet

Özdenefe’den Özersay’a Tepki: “Talihsiz ve gayri ciddi bir açıklama”

CTP-BG Milletvekili Fazilet Özdenefe, Genç TV’de katıldığı Atıf Müezzinler’in sunduğu Sabah Sabah programında Kudret Özersay’ın Maraş ile iligili açıklamalarını eleştirerek, “Tamamen seçimlere yönelik, bencilce ve olumsuz sonuçlarını düşünmeden yapılan açıklamalar” ifadelerini kullandı.
 Özdenefe, Özersay’ın, Maraş’ın KKTC kurumlarının kontrolünde Rumlara verilmesi yönünde yaptığı açıklamalara tepki göstererek, “Bu açıklamaları talihsiz ve gayri ciddi buldum. Bu güne kadar tüm kararlarda Maraş’ın iadesinin BM gözetimibde olacağı vardır. Şu anda Kıbrıs Rum yönetiminin masadan ‘benim egemenlik haklarım ihlal ediliyor” diyerek gitmesi ve bunun üzerine bu açıklamaların yapılması talihsizdir. Maraş’ın güvenliğini Mağusa Belediyesi mi sağlayacak?” dedi.

“Böyle bir iddiayı ortaya koymak karşı tarafı tahrik etmektir” diyen Özdenefe, “bu öneri mümkün olmayan ve gayri ciddi bir açıklamadır” dedi.

Eroğlu’nun da açıklamalarına gönderme yapan Özdenefe, “Masa’da konuşulan konular değil bunlar. Kendi halkınıza böyle bir kötülüğü nasıl yaparsınız?” diye sitem etti.

Özdenefe, “Kıbrıs meselesinde kritik günlerden geçiyoruz ve üzülerek gözlemliyorum ki bu açıklamalar tamamen seçimlere yönelik, bencilce ve olumsuz etkilerini düşünmeden yapılan açıklalardır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu