Kıbrıs

Parlamento Toplandı – BRTK

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu yasama göreviyle bir kez daha toplandı. Meclis Başkanı Zorlu Töre’nin başkanlığında saat 12.30’da gerçekleştirilen genel kurulda, ilk olarak onaya sunuşlar yapıldı. Komitelerde hızlı bir şekilde görüşülen ve bugünkü gündemde yer alan tasarıların üçüncü görüşmelerinin de bugün yapılabilmesi için tezkereler oy birliğiyle kabul edildi.

Bugünkü gündemde yer alan önemli yasa tasarıları arasında “Kamu Görevlileri (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Kıbrıs Türk Sosyal Sigortalar (Değişiklik No:2) Yasa Tasarısı, Sosyal Güvenlik (Değişiklik) Yasa Tasarısı” gibi konular bulunmaktadır. Ayrıca, Polis Örgütü, Emeklilik, Öğretmenler ve Güvenlik Kamu Görevlileri gibi meslek gruplarına ilişkin yasa tasarıları da genel kurulda ele alındı.

Meclis toplantısının devamında, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman da iç tüzüğün 62. maddesi uyarınca görüşlerini paylaştı. Bugünkü genel kurulda alınan kararlar ülke genelinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Meclis’in aldığı kararlar ve yasa tasarılarıyla ilgili gelişmeler, kamuoyu tarafından da yakından takip edilmektedir.

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu