Türkiye

Partilileri uyardı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partililerine serzenişte bulundu. Yenimalle Belediyesi Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenen Ankara Bölge Toplantısı’nın basına kapalı bölümünde “Sorun, sorun, sorun… Hep şikâyet, hep şikâyet… Arkadaş aidatını ödemiyor, parti hakkında sürekli şikâyet üretiyor. Bir yerde seçim kazanıyoruz, ‘Kazandığımız seçimi nasıl kaybederiz’ diye çalışmaya başlıyoruz” dedi.

CHP lideri, “Kadınlarımız; Pursaklar’a topuklu ayakkabıyla, köye yüzünüzde makyajınızla gitmeyin. Tüm üyelerimiz de aidatlarını ödesin. Mobil aidatlarını ödemeyen bilsin ki önseçimde oy kullanamayacak. Aidatını bile ödemeyen bir CHP’linin, ülkemiz ve partimiz için şikâyet etme hakkı yoktur. Örgütümüz örgüt işini, belediye başkanımız da başkanlığını yapacak. Kimse birbirinin işine karışmayacak” uyarısı yaptı. Kılıçdaroğlu, toplantının basına açık bölümünde ise şunları söyledi:

PABUÇ BIRAKMAYACAĞIZ

“Yolumuz, zor bir yoldur. Sıradan bir siyasal partiye muhalefet etmiyoruz, bir AKPdevletine karşı mücadele ediyoruz. Valisi, kaymakamı, emniyet müdürü, müdürleri, devleti, herkesiyle tek parti devletine karşı mücadele ediyoruz. Mücadelenin zor, güç olduğunu biliyorum ama biz CHP’liysek, Kuvayi Milliye geleneğinden geliyorsak, hiç kimseye demokrasi yolunda pabuç bırakmayacağız. Bu, bizim bu halka verilmiş namus sözümüzdür.
‘CHP gelirse ülkeyi yönetemez’ deniliyor. CHP iktidara gelirse vallahi de billahi de bunlar gibi yönetemez. Çünkü hırsızlık yapmasını bilmeyiz, kul hakkı yemeyiz, saraylarda yatıp kalkmayız, herkesin inancına, kimliğine saygı gösteririz. Biz CHP’yiz, bunlar gibi ülkeyi yönetemeyiz zaten.

İNSANIMIZ GÜNAHKÂR MI

İş cinayetleri oluyor, insanlar ölüyor, 301 insan ölüyor, 18 kişi hayatını kaybediyor. Soru şu, neden Türkiye’de bu kadar büyük iş cinayetleri oluyor? Bizim insanlarımız günahkâr mı onun için ölüyorlar? Akılla yönetilen bir ülkede, bu tür iş cinayetleri olmaz. Akılla yönetilen bir ülkede adalet olur, herkesin işi, aşı olur.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu