DünyaGündem

Putin ile Obama ayaküstü görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) zirvesi için bulunduğu Pekin’de ABD Başkanı Barack Obama ile ayaküstü görüştüğü belirtildi.

APEC zirvesi için liderler aile fotoğrafı hazırlığı yaparken, Putin ve Obama’nın ayaküstü görüştüğü kaydedildi.

Interfax’a konuşan Kremlin Basın Danışmanı Dmitri Peskov, ikili görüşme ile ilgili kendisinde henüz bilgi olmadığını ifade etti.

Kommersant gazetesinde yer alan habere göre, Vladimir Putin ve Barack Obama’nın Rus liderin resim çekinme törenine birkaç dakika geç kaldıktan sonra Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği liderlerinin bulunduğu odaya girdiği zaman buluştukları belirtildi.

Gazetede yer alan haberde, “İlk olarak Obama Putin’i gördü ve el salladı. Vladimir Putin Obama’nın yanına giderek selamlaştı. Daha sonra iki ülke lideri konuşmaya başladılar. 7-8 dakikalık konuşmadan sonra Putin ve Obama törene katıldılar” ifadeleri yer aldı.

MOR RENKLİ TUNİK GİYDİLER
Çinli yetkililer bu seneki toplantıda giyilmesi için Asya Pasifik liderlerine ülkenin geleneksel tuniklerinden hazırlattı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Barack Obama ve ev sahibi ülke Çin’in Devlet Başkanı Şi Cinping imparatorluk moru adı verilen renkteki geleneksel tunikleri giydiler. Grup fotoğrafında bir araya gelen liderlerden bir kısmına ise yeşil renkte tunik verildi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu