Kıbrıs

Sahte diploma soruşturması: YÖDAK Genel Sekreteri ve yakınları tutuksuz yargılanacak

Sahte diploma soruşturması kapsamında tutuklanan Yüksek Öğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) Genel Sekreteri D.R. ve diğer zanlılar, mahkeme kararıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. YÖDAK Genel Sekreteri D.R. için 75 bin TL nakit teminat ve yurt dışına çıkış yasağı gibi şartlar belirlenirken, polis subayı ve diğer zanlılar için de benzer teminat ve yasaklar konuldu.

Polis Genel Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Amirliğinin yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklanan 5 zanlı bugün mahkemeye çıktı. Mahkemede tahkikat memurları zanlılar hakkında son bulguları aktardı. Soruşturma sonucunda zanlıların diploması bulunamadığı, rüşvete ilişkin yeni delillerin ortaya çıktığı ve fatura düzenleme konusunda şüphelerin olduğu belirtildi.

Mahkeme, zanlıların ileride yargılanmak üzere teminatla serbest bırakılmasına karar verdi. Zanlılar hakkındaki suçlamaların detaylı bir şekilde incelenmesi ve adil bir yargılama sürecinin işletilmesi bekleniyor. Bu gelişmeler kamuoyunda geniş yankı uyandırdı ve adaletin tam anlamıyla yerini bulması için yakından takip edilmesi gerektiği vurgulandı.

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu