Türkiye

Saray’da ilk devlet günü

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, devlet günü kabullerini dün ilk kez yeni “Cumhurbaşkanlığı Sarayı”nda yaptı. Erdoğan sırasıyla, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda görüştü.

Başbakan Davutoğlu ile görüşmeden bir kare fotoğrafı servis eden Cumhurbaşkanlığı, Erdoğan’ın baş başa görüşmelerini yapacağı makam odasının ilk görüntülerini paylaşmış oldu. Fotoğrafın altına, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu’nu Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ilk kez kabul etti” notu düşülürken, Erdoğan’ın önünde iPad, TV kumandası ve üzerinde fors bulunan görevli çağırma zilleri bulunuyordu. Erdoğan’ın Orgeneral Özel’i kabulünde çekilen fotoğraflarda da makam odası detaylı olarak görüldü. Çalışma masasının arkasındaki dev boyuttaki kalpaklı Atatürk fotoğrafı dikkat çekti.

İNŞAAT BİTENE KADAR

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ilk olarak 29 Ekim’de kutlamaları kabul eden Erdoğan, diğer bölümlerin tamamlanmaması nedeniyle Çankaya Köşkü’nü kullanmaya devam etti. 30 Ekim’de MGK toplantısını Çankaya Köşkü’nde yapan Erdoğan, 3 Kasım’da Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Muharrem Aşı verdi. Önceki gün de Kırgızistan Büyükelçisi İbragim Junusov ve KKTC Büyükelçisi Fazlı Can Korkut’un güven mektuplarını Çankaya Köşkü’nde kabul etti. Erdoğan’ın inşaat tamamlanana kadar her iki mekanı da kullanacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu