DünyaGündem

Suriye Ordusu’ndan Rakka’ya hava saldırısı: 130 ölü

Suriye Ordusu’na ait savaş uçaklarının terör örgütü IŞİD’in kontrolündeki Rakka kentine düzenlediği hava saldırısında 130 kişinin öldüğü bildirildi. Hayatını kaybedenler arasında çok sayıda sivil olduğu belirtildi.

Kentteki devlet hastanesinde görevli ismini vermek istemeyen bir kaynak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hava saldırısında hayatını kaybederek hastaneye getirilenlerin sayısının 130’a çıktığını, 50’den fazla yaralının ise tedavisine devam edildiğini söyledi.

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) tarafından daha önce yapılan açıklamada, orduya ait savaş uçaklarının IŞİD’in denetimindeki Rakka kentinin farklı bölgelerine düzenlediği 10 hava saldırısında ölü sayısının 87’ye çıktığı aktarılmıştı.

Ölenler arasında kadın ve çocukların da yer aldığı ifade edilen açıklamada, kente düzenlenen hava saldırılarında yaralanan 100’den fazla kişinin hastanelerde tedavi altına alındığı bildirilmişti.


Saldırıda El Hinni Camii de hasar gördü.

“EŞCİNSEL DİYE ÖLDÜRDÜLER” İDDİASI

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün iddiasına göre, Suriye’nin doğusundaki Deyr Ezzor vilayetinde ise IŞİD, eşcinsel oldukları gerekçesiyle iki erkeği taşlayarak öldürdü. 18 ve 20 yaşlarındaki iki erkeğin infaz edildiği olayların, birbirinden bağımsız olduğu belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu