Kıbrıs

“Taşımacılık Ücretleri Yeniden Düzenlenmeli” – BRTK

Kıbrıs Türk Çağdaş Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş) Başkanı Fuat Topaloğlu, hükümetin taşımacılık sektörüne daha fazla önem vermesi gerektiğini ve tarifelerin yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

Kar-İş tarafından yapılan açıklamada Topaloğlu, hükümetin taşımacılık sektörünü desteklemediği iddiasında bulundu. Üyelerinin giderlerinin döviz bazında olduğunu vurgulayan Topaloğlu, tarifelerin yeniden düzenlenmesini talep etti ve tüm harçların artmasına rağmen taşımacıların gelirinin artmadığını dile getirdi.

Topaloğlu, “Bu koşullarda toplu taşımacılık yapılamaz.” diyerek otobüslerini yenileyemediklerini ve yedek parça almakta zorlandıklarını ifade etti. Tarifelerin yeniden düzenlenmesi ve taşımacılık sektörüne daha fazla önem verilmesi gerektiğini vurgulayan Topaloğlu, girişimlerinin sonuçsuz kaldığını ve sektörün hükümet tarafından görmezden gelindiğini savundu.

Ayrıca Lefkoşa’da geçtiğimiz günlerde yanan bir otobüse de değinen Topaloğlu, yapılan işin yüksek risk taşıdığını belirterek, sosyal medyada yapılan yorumlara tepki gösterdi.

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu