EkonomiKıbrıs

Tatar Hükümeti Eleştirdi

Ana muhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar, hükümetin, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nda (KIB-TEK)  hükümet programı ve Türkiye ile imzalanan protokolle taahhüt ettiği önemli tedbirleri almadığını ileri sürdü.

Tatar, yaptığı yazılı açıklamada, önemli tedbirler alınmazken, akıllı sayaç ihalesinden sonra şimdi de onay alınamayacağı bilindiği halde  yaklaşık 30 Milyon TL’lik led lamba alımı için yeni ihale hazırlıkları yapıldığını iddia etti.

Tatar, mali yapıdaki sıkıntılara rağmen istihdamlara devam edildiğini, sözlü sınav yöntemiyle  40’ın üzerinde  işçi alımı yapıldığını, 30 kişinin daha istihdamı için çalışmaların sürdüğünü ve teknisyen olarak eğitilecek kişilerin işçi statüsünde yanlış istihdam edildiğini öne sürdü.

Ersin Tatar, petrol fiyatlarının son 3 ayda 115 dolardan 80 dolara düşmesine karşın elektrik tüketim fiyatlarının düşürülmediğini savundu.

Tatar, “Bu gelişmeler, hükümetin Kıb-Tek üzerindeki etki ve yetkisinin sorgulanmasına, hatta Kıb-Tek’in direkt CTP MYK’sı tarafından yönetildiği sorusunu akla getirmektedir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu