Kıbrıs

“Tatbikat mükemmel bir şekilde tamamlandı” – BRTK

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Şehit Teğmen Caner Gönyeli-2024 Arama Kurtarma Davet Tatbikatı’nda yer almaktan dolayı büyük bir memnuniyet ve gurur duyduğunu belirtti. Tatbikatın çok başarılı geçtiğini vurgulayan Tatar, uluslararası sularda göçmenlere ve diğer felaket durumlarında KKTC’nin yardımcı olabileceğini bir kez daha gördüklerini söyledi.

Kara safhası Girne 101 Evler bölgesinde gerçekleştirilen tatbikat sonrasında açıklamalarda bulunan Tatar, yapılan çalışmaların ve koordinasyonun KKTC’nin egemenlik alanında arama-kurtarma çalışmalarını etkin bir şekilde yürütmeyi amaçladığını belirtti. Tatbikata katılan Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na ve TC ekiplerine teşekkürlerini ileten Tatar, Doğu Akdeniz’de Türkiye Cumhuriyeti ile işbirliği içinde nelerin yapılabileceğini gördüklerini belirtti.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen “Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. Yılı Paneli”nde TC Milli Savunma Bakanı ve kuvvet komutanlarıyla bir araya geldiğini ifade eden Tatar, Mavi Vatan’a verdikleri önem ile KKTC’nin bölgedeki önemini vurguladı. Uluslararası sularda göçmenlere ve diğer felaketlerde KKTC’nin de yardım edebileceğini belirten Tatar, tatbikata katılmaktan büyük bir memnuniyet ve gurur duyduğunu dile getirdi.

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu