Kıbrıs

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Doğum Günü Kutlandı – Cumhurbaşkanı Tatar

Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Doğum Gününde Aradı

Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak doğum gününü kutladı. Cumhurbaşkanı Tatar, telefon görüşmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “70’inci doğum gününüzü şahsım ve Kıbrıs Türk Halkı adına en içten dileklerimle kutlar, bu vesile ile en iyi dileklerimi sunmaktan memnuniyet duyarım” şeklinde ifadeler kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise memnuniyetini dile getirerek Cumhurbaşkanı Tatar’a ve nezdinde Kıbrıs Türk Halkına teşekkür etti. Bu anlamlı telefon görüşmesi ile Türkiye ve Kıbrıs arasındaki dostluk ve iş birliği ilişkilerinin önemi bir kez daha vurgulanmış oldu.

Her iki Cumhurbaşkanı da karşılıklı iyi dileklerini ileterek, Türkiye-Kıbrıs ilişkilerinde daha da güçlenme ve gelişme arzusunu dile getirdi. Türk milletinin birliği ve beraberliği için bu tür dostluk ve dayanışma mesajlarının büyük önem taşıdığı belirtiliyor.

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu