Kıbrıs

Tel-Sen Mağusa Kaymakamlığı’na başvuruyor

Tel-Sen ‘İzni Şimdi de Mağusa Kayamakamlığı’ndan Talep Edeceğiz!!!’

Hatırlanacağı gibi Telekomünikasyon Dairesinde örgütlü bulunan Tel-Sen Sendikası Yönetim Kurulu 2015 yılı bütçe tasarısında Telekomünikasyon Dairesine aktarılması öngörülen kaynağın daire tarafından hazırlanan ve halka verilen hizmetin artırılmasını sağlayacak projenin hayata geçirilmesine yeterli olmaması sebebiyle halka gitme ve halktan yardım toplayarak bu projeyi hayata geçirme kararı alarak ilk izin talep eden dilekçesini Lefkoşa Kaymakamlığı’na vermişti.

Lefkoşa Kaymakamlığı’na dilekçe verilirken belirtildiği gibi tüm Kaymakamlıklardan ayni şekilde yardım toplanmasına yönelik izin talep edilecektir.

Bu bağlamda cuma günü saat 10:00’da Tel-Sen Yönetim Kurulu Mağusa Kaymakamlığı’na başvurarak Telekomünikasyon Dairesinin halka daha iyi hizmet verebilmesi için, bu toplumun bir varlığı olarak ayakta kalabilmesi için halkımızdan yardım toplama iznini talep edecek ve ayni zamanda da Mağusa Kaymakamlığı önünde de bir basın açıklaması yapacaktır.

Tel-Sen bu konuda kararlıdır ve sırasıyla diğer kaymakamlıklara da başvurularak gerekli izin talebini oralara da iletecektir.

Bu Proje Halka Sunulan Hizmet Kalitesini Artıracaktır…

Telekomünikasyon Dairesi çalışanları halka kaliteli hizmet sunma adına gerekli projeyi hazırlamış ve iki yıldır bütçeden kaynak aktarılarak projenin hayata geçmesini beklemektedir. Bu proje çağdaş teknolojinin halka sunulmasını sağlayacaktır. Geçen yıl bu proje ile ilgili bütçeden hiçbir kaynak aktarılmazken bu yıl hazırlanan bütçe tasarısında bir kaynak aktarılmış gözükse de aktarılan kaynak sadece ve sadece sözde kalacak bir kaynak olarak gözükmektedir. Aktarılan kaynağa bakıldığında projenin hayata geçmesi yerine geçmemesi hedeflenmiş olarak gözükmektedir.

Telekomünikasyon Dairesinin ayakta kalması için üzerine düşeni yapan Telekomünikasyon Dairesi Çalışanları ve Sendikası, toplumsal varlıklara sahip çıkma adına mücadelesine sonuna kadar devam edecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu