Sinema

Tolga Karaçelik, Steve Buscemi Başrollü Yeni Filminin Prömiyerini New York’ta Yaptı! – Haberler

Tolga Karaçelik imzalı “The Shallow Tale of a Writer Who Decided to Write About a Serial Killer” dünya prömiyerini Tribeca Film Festivali’nde yaptı.

.

Tolga Karaçelik’in yazıp yönettiği dördüncü ve İngilizce çekilen ilk filmi “The Shallow Tale of a Writer Who Decided To Write About A Serial Killer”ın dünya prömiyeri, filmin çekimlerinin de yapıldığı New York’ta düzenlenen 2024 Tribeca Film Festivali’nde gerçekleşti!

Biletleri satışa çıkar çıkmaz tükenen film, festivalin yıldız isimlerin prömiyerlerine ev sahipliği yapan Spotlight bölümü kapsamında 8 Haziran’da ilk kez izleyiciyle buluştu. Kara komedi türündeki film, Karaçelik’in yanı sıra dünyaca ünlü başrol oyuncuları Steve Buscemi, Britt Lower ve John Magaro’nun da katılımıyla gerçekleşen gösterimde sinemaseverlerden tam not aldı.


.

Hem yurt içinde hem de yurt dışında festivallere damga vuran ve çok sayıda ödül kazanan “Gişe Memuru”, “Sarmaşık” ve “Kelebekler” filmleriyle uzun süre gündemden düşmeyen Tolga Karaçelik, Sundance Film Festivali 2018’de Dünya Sineması Büyük Ödülü’nü kazanan ilk yerli yapım olan “Kelebekler” ile de tarihi bir başarıya da imza atmıştı. Dünya çapında kazandığı başarılarla sinema dünyasında önemli bir yer edinen Karaçelik, yeni projesiyle bir kez daha, Türk sinemacıların da kaliteli işlerle dünyanın farklı ülkelerinde kendilerini göstermesinin mümkün olduğunu ortaya koyuyor.

“The Shallow Tale of a Writer Who Decided To Write About A Serial Killer”, bir boşanmanın ortasında bocalayan bir yazar ile ona, gündüzleri evliliği, geceleri ise yeni kitabında kaleme aldığı seri cinayetlerdeki öldürme yöntemleri için danışmanlık yapan emekli bir seri katilin tesadüfi ve tuhaf arkadaşlığını konu alıyor.


.

Kara komedi türündeki filmin 22 gün süren çekimleri New York’un farklı noktalarında; post prodüksiyon çalışmaları ise New York, Los Angeles ve İstanbul’da gerçekleşti.

Filmin yapımcılığını Sinan Eczacıbaşı, Alihan Yalçındağ ve Scott Aharoni tarafından kurulan Curious Gremlin ve Wren Arthur ile Steve Buscemi’nin Olive Productions şirketleriyle birlikte Tolga Karaçelik ve Alex Peace Power üstleniyor. Filmin uygulayıcı yapımcıları ise Britt Lower, John Magaro, Kanat Doğramacı (Asteros Film), Ali Yürüer, Aret Taşçıyan ve Irmak Pakdemir (Pakpictures).


.

Görüntü yönetmenliğini, “Black Bird” ile Emmy ödülü alan ilk kadın görüntü yönetmeni Natalia Kingston’ın; prodüksiyon tasarımını “American Honey”, “Hanna” gibi yapımlara imza atan Lance Mitchell’in üstlendiği filmin müzik süpervizörlüğünü Emmy ödüllü Ciara Elwis yapıyor. Dünya çapındaki haklarını ABD’nin en önemli şirketlerinden ikisinin, CAA Media Finance ve UTA’in yönettiği filmin kurgusu ise Evren Luş’un imzasını taşıyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu