Olay Kıbrıs

Trafik denetimlerinde 385 sürücü rapor edildi ve 32 araç trafikten menedildi – BRTK

Ülke genelinde dün gerçekleştirilen trafik denetimlerinde 2 bin 98 araç sürücüsü kontrol edildi. Yapılan denetimlerde 385 sürücü çeşitli suçlardan rapor edildi, 2 sürücü tutuklandı ve 32 araç trafikten menedildi.

Polis Basın Subaylığı tarafından yapılan açıklamaya göre, rapor edilen suçlar arasında 152 sürücünün yasal hız sınırını aşarak süratli araç kullanması, 24 sürücünün alkollü içki etkisi altında araç kullanması, 3 sürücünün ehliyetsiz ve sigortasız araç kullanması, 49 sürücünün sürüş esnasında cep telefonu kullanması, 70 sürücünün emniyet kemeri takmaması, 10 sürücünün seyrüsefer ruhsatsız araç kullanması, 3 sürücünün sigortasız araç kullanması, 1 sürücünün trafik ışıklarına uymaması ve 73 sürücünün diğer trafik suçlarından rapor edildiği belirtildi.

Trafik kurallarına uymayan sürücülere cezai işlem uygulanırken, toplumun güvenliği ve trafik düzeninin sağlanması amacıyla yapılan denetimler devam edecek. Sürücülerin trafik kurallarına uymaları ve dikkatli bir şekilde araç kullanmaları önem taşımaktadır.

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu