GündemKıbrıs

TRT ve Radyo Vatan arasındaki işbirliği devam ediyor

Radyo Vatan haber spikerleri ile program yapımcılarına yönelik, TRT ile işbirliğinde diksiyon ve spikerlik eğitimleri bu yıl da devam ediyor.

Radyo Vatan ile TRT arasındaki işbirliği çerçevesinde yılda iki kez düzenlenen eğitimler yarın tamamlanacak.

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Radyo Vatan, 2002 yılından beri gerçekleştirdiği eğitimler kapsamında bu yıl da TRT Ankara Radyosu spikerlerinden Fatma Turgay’ı konuk etti.

3 – 7 Kasım tarihleri arasını kapsayan eğitimler, Radyo Vatan haber spikerleri ve program yapımcılarına yönelik olarak Radyo Vatan stüdyolarında gerçekleştiriliyor.

Öte yandan, Radyo Vatan spikerlerinden Burak Şentürk, TRT’nin davetlisi olarak Antalya’da düzenlenen “Uluslararası Medya Eğitim Programına” katılacak.

Dünyanın farklı coğrafyalarından televizyon, radyo ve haber yayıncıları, gazeteciler, internet işletmecilerini Türkiye’de bir araya getiren TRT, 38 ülkeden 165 katılımcıyı Antalya’da ağırlıyor.

Açılışı, Türkiye Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve TRT Genel Müdürü Şenol Göka tarafından yapılan eğitim programı 3 -14 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

Seminer ve eğitimler çerçevesinde dünyanın farklı bölgelerinde medya sektöründe görev  alan insanların kaynaşmasını ve bilgi paylaşımının gelişimi hedefleyen konularında uzman eğitmenler her gün 4 oturumda sunum gerçekleştiriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu