EğitimGündem

Türk Yıldızları GAÜ’de sevenleriyle buluştu

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) KKTC’nin kuruluşunun 31’inci yılının kutlanacağı 15 Kasım törenleri için adaya gelen Türk Yıldızları ekibi ile söyleşi gerçekleştirildi.

GAÜ Uluslararası Kongre Merkezi Spectrum Hall’de gerçekleşen Türk Yıldızları söyleşisine, GAÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Türkay Akpınar, GAÜ Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Zafer Ağdelen, akademisyenler, öğrenciler ve halk yoğun ilgi gösterdi.

GAÜ Havacılık Kulübü’nün önderliğinde gerçekleştirilen söyleşide açılış konuşmasını GAÜ Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Zafer Ağdelen gerçekleştirdi.

AĞDELEN

Ağdelen konuşmasında, Türk Yıldızları ekibini yakından tanıma fırsatı buldukları için Havacılık Kulübü öğrencilerine teşekkürlerini ileterek, üniversite bünyesinde bu yıl açılmış olan pilotaj bölümü ve hali hazırda eğitim vermeye devam eden Sivil Havacılık Yüksek Okulu ile Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir’ sloganıyla eğitim vermekte olduklarını belirtti.

KOLTUKOĞLU

Açılış konuşmasının ardından Hv.Plt.Yzb. Zeki Koltukoğlu yaptığı konuşmada, GAÜ öğrencileri ile bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyleyerek, kendilerine öğrenciler ile tanışma fırsatı tanınmasından dolayı teşekkür ettiğini belirtti.

Söyleşinin sonunda Türk Yıldızları ekibi GAÜ adına Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Zafer Ağdelen’e anı tablosu, Ağdelen ise Türk Yıldızlarına teşekkür plaketi takdim etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu